Škola

Pozor!!!

25.9.2007
Objevíte-li nedostatek ve fungování stránek, např. při stahování dokumentu, můžete hlásit mě osobně nebo na e-mail buldra zavináč zdravka-plzen tecka cz

2.9.2008
Pokud se trochu zajímáte o tanec, navštivte Tyto stránky!

Bleskově...!

26.4.2009
Další studijní materiál pro lyceum - 1.ročník: Systém bakterií

10.4.2009
V sekci pro 1. ročník lycea jsou dokumenty Meiosa a Buněčný cyklus. Doporučuji stahovat verze .odt nebo .pdf, verze .doc by se vám nemusela správně zobrazovat.

13.1.2009
Ptáci a savci - test pro 4. ročník lycea

12.1.2009
Konečně jsou tu dlouho slibované vitamíny

23.11.2008
Přidány studijní dokumenty Enzymy pro 1. ročník lycea a Mechorosty pro třeťák.

7.10.2008
Tak zde přece jen najdete 1. test pro čtvrťáky!

29.9.2008
Návrh okruhů k maturitní zkoušce z biologie - nezapomeňte, že se jedná stále o pracovní verzi!

22.9.2008
Tematické plány pro všechny 4 ročníky lycea

22.9.2008
Aktualizace stránek pro školní rok 2008/2009. Kontrolujte funkčnost, prosím!

26.9.2005
Založení stránek

Linux - Per aspera ad astra I. (trnitou cestou ke hvězdám)

Publikováno: 7.11.2006
Autor: Mgr. Tomáš Buldra
Rubrika: Používáme Linux

GNU/Linux    Tak a je to tady. Co bychom měli vědět, aby nás instalace nemile nepřekvapila? No určitě něco o svém počítači, jak se v linuxu označují některé věci, kdo je to uživatel a podobně. Jeden z hříchů firmy Microsoft je i to, že si po svém předělal zažitou teminologii. Proč asi? Proč mám pocit, že je to sázka na hloupost uživatelů PC,že je od používání jiného systému dokáže odradit i pouhá terminologie? Kdepak je tlačítko START? Kde jsou složky? Aha, tady se jmenují Adresář!!!

     Celý článek...

Linux - Balíčky a distribuce

Publikováno: 2.11.2006
Autor: Mgr. Tomáš Buldra
Rubrika: Používáme Linux

GNU/Linux    Minule jsem sliboval podívat se na jednotlivé distribuce Linuxu. Povíme si o těch nejdůležitějších a vybereme tu, se kterou budeme pokračovat. Pro právné pochopení článku si ale musíme něco říct nejdříve o tom, jakým způsobem je v Linuxu dodáván software. Určitě nečekejte nic ve stylu program.exe. To ale určitě neznamená, že by instalace softwaru MUSELA být obtížná. Nainstalovat programy je stejně snadné, mnohdy dokonce daleko jednodušší, než ve Windows. Také proto, že spousta programů se nainstaluje už při instalaci základního systému, často ani není potřeba shánět další software. To je jedna z obrovských výhod Linuxu. Zkuste ve "woknech" něco udělat, když tam máte jen OS, kalkulačku, poznámkový blok a pár her:-)

     Celý článek...

Linux - to je sprosté slovo...?

Publikováno: 24.10.2006
Autor: Mgr. Tomáš Buldra
Rubrika: Používáme Linux

GNU/Linux    Po téměř roční pauze se vracíme k našim seriálům. Dnes se podíváme na zoubek Linuxu. Linux (přesněji GNU/Linux) je operační systém (OS), čili něco podobného jako Windows. Najdete v něm ale spoustu odlišností, výhod i nevýhod oproti tomu nejrozšířenějšímu, produktu firmy Microsoft. Dnešní úvodní díl by se měl pokusit přesvědčit alespoň některé z vás, aby tento OS vyzkoušeli. Nebolí to, je to docela zábava, Linux nekouše a taky to nic nestojí! Upřímně ale, kolik z vás má doma "Wokna" legálně:-)

     Celý článek...