Škola

Pozor!!!

25.9.2007
Objevíte-li nedostatek ve fungování stránek, např. při stahování dokumentu, můžete hlásit mě osobně nebo na e-mail buldra zavináč zdravka-plzen tecka cz

2.9.2008
Pokud se trochu zajímáte o tanec, navštivte Tyto stránky!

Bleskově...!

26.4.2009
Další studijní materiál pro lyceum - 1.ročník: Systém bakterií

10.4.2009
V sekci pro 1. ročník lycea jsou dokumenty Meiosa a Buněčný cyklus. Doporučuji stahovat verze .odt nebo .pdf, verze .doc by se vám nemusela správně zobrazovat.

13.1.2009
Ptáci a savci - test pro 4. ročník lycea

12.1.2009
Konečně jsou tu dlouho slibované vitamíny

23.11.2008
Přidány studijní dokumenty Enzymy pro 1. ročník lycea a Mechorosty pro třeťák.

7.10.2008
Tak zde přece jen najdete 1. test pro čtvrťáky!

29.9.2008
Návrh okruhů k maturitní zkoušce z biologie - nezapomeňte, že se jedná stále o pracovní verzi!

22.9.2008
Tematické plány pro všechny 4 ročníky lycea

22.9.2008
Aktualizace stránek pro školní rok 2008/2009. Kontrolujte funkčnost, prosím!

26.9.2005
Založení stránek

Vítám vás na stránkách věnovaných biologii na SZŠ Plzeň

Stránky jsou zatím ve zkušebním provozu a hlavně jejich design podle toho vypadá...:-(
v průběhu času slibuji napravit i tyto nedostatky:-)

Rozvržení stránek

Vlevo najdete hlavní menu. Pomocí něho se lze přesunout na stránky svého oboru a ročníku, vrátit se na tuto stránku "Nápověda" nebo navštívit jiné odkazy.
Vpravo se nachází tzv. "Bleskovky". Zde budu informovat o změnách na stránkách a dalších zajímavostech. Prostor, který právě čtete, je hlavní část, zde najdete odkazy na dokumenty apod.

Nápověda

Veškerá dokumentace zde uložená je vypracována pomocí kancelářského balíku OpenOffice.org 2.0
Dokumenty jsou uloženy ve třech různých formátech:

Je na vás, který z nich si zvolíte. Ideální by byl formát .odt, který ovšem díky ignoranci firmy Microsoft® není možné otevřít v jejich kancelářském balíku. OpenOffice.org je ovšem možno získat zcela zdarma na adrese, na kterou přejdete klepnutím na ikonku vlevo

Vyberte si dokument, který potřebujete v sobě vyhovujícím formátu, klepněte PRAVÝM TLAČÍTKEM MYŠI na zvolený formát a zvolte "Uložit jako..." případně "Uložit cíl odkazu jako..." nebo "Save target as..." dle použitého prohlížeče. Tím se příslušný dokument uloží ve vašem počítači.

Upozornění

Bezpečnost: Veškeré dokumenty byly vytvořeny na operačním systému Linux (GNU Linux), takže neobsahují viry ani jiný škodlivý kód.
Zobrazení:Stránky jsou vytvořeny tak, aby se zobrazovaly shodně při jakémkoliv rozlišení, za minimum bych ale považoval 800x600
Optimalizace: Stránky byly testovány v prohlížeči Firefox, předpokládám, že budou bez problému fungovat i v prohlížeči Opera. Stránky NEJSOU OPTIMALIZOVÁNY pro Internet Explorer v jakékoliv verzi, takže pokud se vám v tomto prohlížeči nezobrazují správně, pořiďte si konečně kvalitní prohlížeč!

©Mgr. Tomáš Buldra, 2005