Škola

Pozor!!!

25.9.2007
Objevíte-li nedostatek ve fungování stránek, např. při stahování dokumentu, můžete hlásit mě osobně nebo na e-mail buldra zavináč zdravka-plzen tecka cz

2.9.2008
Pokud se trochu zajímáte o tanec, navštivte Tyto stránky!

Bleskově...!

26.4.2009
Další studijní materiál pro lyceum - 1.ročník: Systém bakterií

10.4.2009
V sekci pro 1. ročník lycea jsou dokumenty Meiosa a Buněčný cyklus. Doporučuji stahovat verze .odt nebo .pdf, verze .doc by se vám nemusela správně zobrazovat.

13.1.2009
Ptáci a savci - test pro 4. ročník lycea

12.1.2009
Konečně jsou tu dlouho slibované vitamíny

23.11.2008
Přidány studijní dokumenty Enzymy pro 1. ročník lycea a Mechorosty pro třeťák.

7.10.2008
Tak zde přece jen najdete 1. test pro čtvrťáky!

29.9.2008
Návrh okruhů k maturitní zkoušce z biologie - nezapomeňte, že se jedná stále o pracovní verzi!

22.9.2008
Tematické plány pro všechny 4 ročníky lycea

22.9.2008
Aktualizace stránek pro školní rok 2008/2009. Kontrolujte funkčnost, prosím!

26.9.2005
Založení stránek

Mozilla Firefox - Hezčí a k obrazu svému II.

Publikováno: 24.11.2005
Autor: Mgr. Tomáš Buldra
Rubrika: Používáme firefox

Mozilla Firefox    Dle slibu dnes dokončíme nastavení prohlížeče Mozilla Firefox. Také dnes konečně dojde na slibované skiny, každý si bude moci vybrat ten, který se mu zalíbí. Nebudeme dlouho zdržovat, hurá na to!

    Nastavení - webové stránkyPředchozí článek skončil u záložky Soukromí. Obrázek vpravo, jehož plnou verzi získáte klepnutím na něj, se týká velmi důležité oblasti - nastavení webových stránek. Hned první dvě položky jsou téměř životně důležité. Blokovat vyskakovací okna (pop-up) bych určitě nechal označené. Firefox vetšinou oznámí, že nějaké okno zablokoval, a nabídne možnost označit server jako důvěryhodný. Totéž platí i ho položce Povolit stránkám instalovat software. K té se vrátíme v díle věnovaném rozšířením. Dále můžete zakázat načítání obrázků (snad jedině při pomalém připojení), zakázat nebo povolit Javu a JavaScript. U toho bych si ještě pohrál s rozšířenými možnostmi. I člověk často navštěvující nedůvěryhodné servery se může velmi účinně chránit.

    Nastavení - stahováníČtvrtá záložka v nastaveních je Stahování. Zde si můžete zvolit, kam bude Firefox ukládat stahované soubory nebo jestli se má vždy zeptat a některé z dalších nastavení. Existují rozšíření tohoto modulu, takže to by pro dnešek stačilo.

    Nastavení - ostatníZbývá poslední záložka nazvaná Ostatní. Zde si určitě každý najde nejvhodnější nastavení, které mu vyhovuje. Já bych se jen zmínil o nastavení Prohlížení v panelech. V nabídce "Odkazy z ostatních aplikací otevírat v" považuji za ideální volbu "novém panelu naposledy použitého okna". Zbývající volby jsou pravděpodobně od začátku nastaveny tak, jak je vidět na obrázku vpravo.

    Firefox máme vybičovaný k maximálním výkonům, je na čase se zajímat o jeho vzhled. Vybere si opravdu každý, ale chtělo by se zeptat - kde? Několik možností najdete na známém serveru Czilla.cz (viz Odkazy) v sekci Doplňky - Motivy vzhledu, ale asi nejlepší je navštívit tuto adresu. Zde najdete opravdu velké množství motivů včetně náhledů, většinou stačí klepnout na Install a v okně Správce motivů vzhle si vybrat ten pravý. Vyjímkou je bohužel můj nejoblíbenější skin Phoenity, který se z tohoto místa nenainstaluje, ale není problém navštívit jeho domovskou stránku a nainstalovat ho odtud. Věřím, že si všichni vyberou. Končí i tento díl našeho seriálu, příště se podíváme na zajímavá rozšíření.

Tisk...